Home page > Aktuality

Aktuality

Strakoničtí vojáci se připravují na největší cvičení protivzdušné obrany v rámci NATO

Publikováno: 19.1.2022 Autor: Jana Samcová

Nejdůležitějším cvičením pro vojáky z 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic bude letos Ramstein Legacy 2022. Během největšího cvičení pozemní protivzdušné obrany v rámci NATO absolvují i bojové střelby ze zbraňového systému 2K12 KUB.

Zimní výzva: Do ledové vody v Litvě se nořily i ženy

Publikováno: 14.1.2022 Autor: Jana Samcová

Doplavat k tonoucímu v ledové vodě a hned na to rozdělat oheň s využitím přírodního materiálu. To bylo úkolem vojáků, kteří se v Litvě zúčastnili netradiční akce s názvem Winter Challenge (zimní výzva).

Najetých kilometrů mají jak třikrát kolem zeměkoule. Práci českých vojáků v Litvě si pochvalují i alianční partneři

Publikováno: 25.12.2021 Autor: Jana Samcová

Najezdili již více než 110 tisíc kilometrů, opraví takřka cokoliv a první pomoc vám poskytnou i pod palbou. Součástí české protiletadlové jednotky, která aktuálně působí v alianční misi předsunuté přítomnosti v Litvě, je i četa podpory.

Připravenost strakonických vojáků do mise prověřily desítky incidentů

Publikováno: 16.12.2021 Autor: Jana Samcová

Strakoničtí vojáci, kteří se chystají na misi do Litvy, mají za sebou poslední a zároveň nejdůležitější výcvik v letošním roce. V jihočeských Boleticích absolvovali certifikační cvičení, jež mělo prověřit, jak jsou vojáci na nasazení v Pobaltí připraveni.

Strážní andělé, co pomáhají udržet čisté nebe

Publikováno: 15.12.2021 Autor: Jana Samcová

130 vojáků pozemní protivzdušné obrany ze Strakonic, kteří jsou součástí bojového uskupení alianční předsunuté přítomnosti v Litvě (eFP BG), má za sebou stěžejní cvičení mise Iron Wolf II-2021.

Stránky

Nahoru